ГОГОЛЬFEST — серед топ-5 фестивалів Європи
Мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST став одним із переможців престижної європейської премії EFFE Awards 2019-2020.

Церемонія нагородження фестивалів-лауреатів відбулася 26 вересня 2019 у Брюсселі. Міжнародне журі на чолі з сером Джонатаном Міллсом, колишнім директором Единбурзького міжнародного фестивалю, обрало 5 найбільш впливових у своїй сфері європейських фестивалів із 705 учасників, які були нагороджені премією EFFE 2019-2020.
«ГОГОЛЬFEST – це дивовижна платформа для мистецького розвитку: не просто якийсь фестиваль у одному місті, але повноцінний мистецький рух, який формують різні фестивальні платформи та напрямки у всій країні – Україні. Стратегічний та мистецький вибір надзвичайно сильний: сучасний, інноваційний, енергійний, успішно прийнятий в умовах обмежених фінансових засобів та політичних потрясінь».
У свою чергу, президент фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST Влад Троїцький під час отримання нагороди сказав: «Мистецтво відкриває нам шлях у майбутнє, яке, сподіваюсь, буде прекрасним».

Україну на церемонії нагородження, окрім, Влада Троїцького, представляли ініціатори проведення щорічних фестивалів StartUp ГогольFest (Маріуполь) – заступник міського голови Олександр Кочурін, та AIR ГогольFest (Вінниця) – міський голова Сергій Моргунов, куратор театральної програми ГОГОЛЬFEST Андрій Палатний, виконавчий директор УКФ Юлія Федів.

EFFE Award – Європейський фестивальний «Оскар»
ГОГОЛЬFEST — найкраще й найсучасніше, що можна було зібрали взагалі в Україні. Справа не у фестивалі, а в тому, що це Україна отримала ще один потужний позитивний кейс у європейському суспільстві. Коли ви виїжджаєте за кордон, то як мінімум у різних культурних колах. При слові "ГОГОЛЬFEST" у європейців буде виникати асоціація з Україною. Це не може не радувати.
Максим Демський
директор ГОГОЛЬFEST
Про Асоціацію фестивалів Європи (EFA)

Європа для фестивалів, фестивалі для Європи – EFFE – це підготовча акція, ініційована Європейською асоціацією фестивалів за підтримки Європейської комісії та Європейського парламенту. EFFE привертає увагу глядачів до мистецтва на інтерактивному веб-сайті www.FestivalFinder.eu та нагороджує роботу різноманітних європейських фестивалів мистецтв.

Місією Асоціації європейських фестивалів є об'єднання та представлення фестивалів-членів по всій Європі та світі, сприяння розвитку мистецьких проектів у Європі. Він виступає як найважливіша платформа для мистецьких фестивалів. Підтримуючи та надаючи змогу художньому творенню, виробництву та участі, EFA та її члени забезпечують, щоб право людини на доступ до культури стало реальністю для всіх громадян. Взаємодія між фестивалями, з державними органами влади та іншими зацікавленими сторонами у галузі мистецтва є центральним у роботі EFA.