Маріуполь. StartUp GOGOLFEST 2021
Спеціальна подія "Дорога додому"

Показ відбувся 28 травня 2021 року на трасі Маріуполь-Донецьк

"Важливо робити гімн життю та бачити у ньому наше майбутнє. Адже майбутнє – не у війні, майбутнє – саме у житті. Подія символізує, що життя, всупереч усьому повинне продовжуватись. І заради цього життя є що захищати" – пояснює режисер "Дороги додому" Влад Троїцький.

Інсталяція "Древо життя" – це металева 14-ти метрова конструкція споруда вагою 3 тони у вигляді дерева: стовбур та крона якого розташовані на старому мосту, а коріння – "звисає" під ним. Тепер – це новий символ життя для Маріуполя.

Авторами та творцями інсталяції є Дмитро Костюминський та Олексій Нужний.
Режисер: Влад Троїцький
Учасники: гурт "ДахаБраха", перформери

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Унікальна ґранд-подія "Дорога додому" від відомого українського режисера Влада Троїцького відбулась цього року в донецькій області. Під час перформансу для Маріуполя створили нову культурну пам'ятку – "Древо життя".

"Дорога додому" належить до site-specific art – напряму у мистецтві, що реалізує художні завдання для існування їх у певному місці. Власне, такі події створюють спеціально для окремої локації, із чітко визначеною метою та задля донесення публіці конкретних смислів. Site-specific заходи відбуваються одноразово та ніколи більше не повторюються.

Ґранд-подія відбулася на старому мосту та у "зеленій зоні" поруч – 30 км від Маріуполя у сторону Волновахи. Це – рефлексія митців на актуальну сьогодні тему для України, зокрема, для східного регіону. Однак, акцентом ґранд-події є саме тема миру: того, що нас всіх об'єднує та дає надію. "Дорога додому" – це про спільне будівництво нашого дому та розвиток світлого майбутнього, про спільні мрії та початок творення нової міфології – нашої.

"Важливо робити гімн життю та бачити у ньому наше майбутнє. Адже майбутнє – не у війні, майбутнє – саме у житті. Подія символізує, що життя, всупереч усьому повинне продовжуватись. І заради цього життя є що захищати" – пояснює режисер "Дороги додому" Влад Троїцький.
У проєкті взяли участь етно-хаос гурт "DakhaBrakha", перформери, маріупольські актори та акторки з інших міст України. Куратор проєкту – директор фестивалів ГогольФест Максим Демський. Загалом, у проєкті було задіяно понад 100 осіб. Тут: і акторки у весільних сукнях, і фігури шинелей на мосту, і димові та світлові ефекти, і запальні танці, і живе звучання голосів та музичних інструментів і, що найголовніше, сльози та посмішки глядачів.

Illustration

"Дорога додому" – це зустріч світів, це проєкт, який наближає нас до діалогу з тими, хто перебуває там – на окупованих територіях, і до діалогу з самим собою. Попри всі труднощі, художники "доварюють" шмат металу, щоб дерево приєдналося до землі, щоб воно справді виросло посеред всього дійства на очах у глядачів. Не можуть такі речі не мати духовного характеру" – розповідає директор фестивалів ГогольФест Максим Демський.

Творці "Дороги додому" вирішили залишити слід, щоб всі бажаючі, завжди мали можливість долучитись до тих смислів, що були закладені у подію. Саме тому частиною заходу стало створення інсталяції "Древо життя" – своєрідної антени, що транслюватиме ідеї Маріуполя на всю Україну.

"Древо життя" розширює культурні кордони Маріуполя і стає новою стелою на межі в'їзду до міста. Тепер це місце, посеред степу Донеччини, завдяки команді ГогольФест набуло нових сенсів і значення. І надалі лише від мешканців Маріуполя залежить, як Древо та територія довкола нього оживатимуть у майбутньому.

Інсталяція "Древо життя" – це металева конструкція у вигляді дерева: стовбур та крона якого розташовані на старому мосту, а коріння – "звисає" під ним. Тепер – це нова пам'ятка Маріуполя, що символізує об'єднання нашого дому, майбутнього, перетину шляхів та людських життів.

"Древо життя" вражає ще здалеку: висота стовбура та крони – 8 метрів, довжина коріння – 6 метрів, а ширина конструкції – 4-6 метрів. Конструкція "проростає" крізь міст, аби ще раз продемонструвати всім перехожим красу регіону та його жагу до життя. Адже саме ці смисли Маріуполь окреслює на культурній карті України.

Авторами та творцями інсталяції є Дмитро Костюминський та Олексій Нужний. Художники погодилися здійснити цей задум не лише тому, що це – частина великого проєкту "Дорога додому", але й тому, що ці питання хвилюють їх самих. Серед глядачів також були люди, дім яких залишився за 70 км від місця події – на окупованих територіях. І митці, і організатори, і глядачі прожили цю подію разом і, водночас, кожен по-своєму.
"Це один із найскладніших проєктів у моєму житті. Енергія людей, яка покладена для його реалізації, безумовно залишить слід у місці, де сталась подія. Найголовніше, що, люди, які причетні до події – це люди з високим рівнем самоусвідомлення: в цьому світі, в Україні. І я вірю в те, що й Україна усвідомлює, що це за люди." – коментує директор фестивалів ГогольФест Максим Демський.
Реалізовано в рамках проекту культурно-мистецьких ініціатив "Діалог мовою мистецтва" за підтримки Українського культурного фонду
.
автор тексту Яна Коник

Heading photo

Дивитись відео:

Quantum E-commerce

Business Consulting